Yasin-i Şerif İle Dilek Duası

Hepimizin çoğu zaman dilekleri olmuştur ve hepimizde kabulünü istiyoruz. Yasin-i Şerif okuyarak yapılan duaların geri çevrilmeyeceğini Resulullah (s.a.v) Efendimizden rivayetle biliyoruz.
Öncelikle güzelce abdest alıyoruz, mümkünse boy abdesti almak daha efdaldir. Yanımıza bir bardak su alıp hazır bekletiyoruz, çünkü bize lazım olacak. Sonrasında niyetimiz, dileğimizin kabulü için 2 rekat Allah rızası için namaz kılıp seccadeye oturuyoruz. İçimizden istediğimiz kadar tövbe-istiğfar getirip, yine istediğimiz kadar salavat da okuyoruz. Öncelikle Allah rızası için ve dileğimizin kabulü için niyetlenip Yasin okumaya başlıyoruz. Yasin-i Şerif’ de yedi tane mübin durağı var, bu mübin duraklarına geldikçe yanımızdaki suya üflüyoruz. Dileğimiz hep aklımızda, kalbimizde olacak bunu unutmayın.Okumamız bitince okuduğumuz Yasini her zaman yaptığımız gibi önce Peygamber efendimize ve ölmüşlerimizin ruhlarına hediye ediyoruz. En sonunda dileğimizin kabulü için dua ediyoruz, yanımızda olan suyu da afiyetle içiyoruz.
Not: Okudum olmadı, gerçekleşmedi demeyin, bu şekilde olan tüm duaları en az 7 defa tekrar edin. Duamızın ne zaman ne şekilde kabul olacağını Yüce Mevlam bilir. Bizler sadece kuluz, dua etmekle sorumluyuz.

Benzer yazılar

You can leave a response, or trackback from your own site.

2 Responses to “Yasin-i Şerif İle Dilek Duası”

  1. nermin diyor ki:

    Duayi sadece Allaha edibde yasini serifi okumaya inanirimda suyu uflemeye asla suyu uflemekden ne cikicakki? Estafurlah diyorum Allah su insan suyu ufledide onun duasini kabulmu ediyim diyicek? Ben buna asla inanmam ben sadece Allaha dua edib dualarimin hakkimda en hayirli wekilde kabulunu beklemeye ve kuran ayelerini okumaya inanirim iwte bu kadar

    • admin diyor ki:

      Suyun hafızası olduğu ve ne niyetle içilirse vücutta onu sağlayacak molekül yapısını aldığı kanıtlanmıştır. Siz dileğiniz için okumayı yapıp suyu içtiğinizde vücudunuz da o isteğiniz gerçekleşecek şekilde kendini hazırlıyor.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: Online Games | Thanks to DJ, Games and Addicting Games